לנשום מחדש בארמניה

19 ספטמבר 2012
(0 votes)

מסע "נשימה חדשה" הוא מסע מיוחד המיועד לנשים שהחלימו ממחלת הסרטן. כי אין כמו מסע לחזק את כוחות הגוף ונפש, לשמח את הלב ולהגיד שניצחנו. גלית זעפרן כותבת על חוויה חזקה במיוחד.

מאת: גלית זעפרן

זה התחיל בשדה התעופה. קיבלנו את החולצות הלבנות של "נשימה חדשה" והפכנו למשלחת. צבא של שמחה וניצחון. קהילה של אנשים עם ניצוץ חיים בעיניים. אנשים שמעריכים את כוחה של החוויה.
מראש ידענו שזה יהיה מסע מעניין. שערכים כמו אמונה, תקווה ואהבה יהיו חלק בלתי נפרד ממנו. וכך היה. רק הרבה יותר משציפינו.

עמותת "נשימה חדשה" הוקמה על מנת ללוות נשים ביום שאחרי הסרטן. לקחת אותן ביד וללמד אותן כלים מעשיים דרך תכנית אימון מתקדמת – שמלמדת את דרך החוצה לצמיחה פוסט טראומטית. כי החלמה יכולה לעשות שינוי – ואנחנו במטרה להפוך לימון ללימונדה...

ועל הדרך היה חלום: לשלב סדנת החלמה וצמיחה עם מסע. חוויה חוצת גבולות – בכל קנה מידה. לסדנאות הצטרפו עוד אנשים שרוצים לעשות שינוי בחייהם, לשנות הרגלים, להתחיל דרך חדשה דווקא ביום שאחרי , אבל חבורת הנשים שהחלימו מסרטן הן אלו שעשו עבורי את המסע.

שעתיים על המטוס ואנחנו עם מאגמה בארמניה. הופה על הג'יפים החדשים והנה עוד ריגוש – מדבקות עם לוגו "נשימה חדשה" מודבקות על הג'יפים. רק מי שעבד ימים כלילות, חלם והגשים, יבין ריגוש כזה מהו: הבייבי שלנו! העמותה שלנו יוצאת למסע הראשון שלה: "נשימה חדשה בארמניה".

חבורה עליזה שכזאת ולה אבא ואימא – מנחם עבדי ויפעת יגר. אנשים עם הרבה פז"ם בדרכים. משענת.
והנה ארמניה. נופים עוצרי נשימה, אנשים למודי סבל עם חיוך כובש. טירות ומנזרים מהאגדות.כפרים שנראים כאילו הזמן עצר שם מלכת לפני מאה שנה לצד עיר בירה מפתיעה עם שדרות מעוצבות ומזרקות מזמרות. כמה ניגודים. קסם של מקום.
קצרה היריעה מלספר כמה יפה בארמניה. כמה גוונים של ירוק, כמה שקיעות מהממות, כמה עוצמה יש במרחבים ודרך משי אחת - מלאה בהיסטוריה ושזורה במלחמות.
מול חאן עתיק ורחב מימדים קל לדמיין את שיירות הגמלים ואלפי הנוודים שעשו את דרכם בדרכים המושלגות, אל עבר הלא נודע, אל עבר ההבטחה. בדיוק כמונו. כי אנחנו באנו למסע הזה בשביל לחגוג. אז רק תראו לנו איפה פה המסיבה? או אולי בעצם – אנחנו המסיבה!! באנו לחגוג!!
הפסקת פיפי? סיבה למסיבה!
הפסקת קפה?? הופה - כאן באמת יש סיבה לריקודים.
עצירה למלא דלק?? לא מבזבזים זמן – יאללה קרחנה!!

רקדנו את ארמניה בשלל צלילים.

זה היה מסע של שיכרון חושים. גם בגלל הוודקה המקומית ובעיקר- בגלל החברה המשובחת והאנשים המדהימים שפגשנו בדרך.

יש משהו מיוחד שקורה במסעות של אנשים שעוברים תהליך ביחד.
יש משהו קסום במפגש עם מדינה לא מתויירת.
ויש עוצמה בכוח של הקבוצה כגורם מחלים.
כשיירה של מנצחים - מטיילים.

ומאגמה. מה לומר ? מקצוענות ללא פשרות.
אז לחיי המסעות
מעריכות עד מאוד
בנות נשימה חדשה

קרא 9052 times Last modified on רביעי, 27 פברואר 2013 22:21

Image Gallery

{gallery}http://www.flickr.com/photos/magma_offroad/sets/72157631572001352/{/gallery}